W 2020 r. pracownia Czesława Bieleckiego wygrała konkurs na zaprojektowanie Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie. Konkurs ogłoszony był przez Muzeum Wojska Polskiego.
Projekt zakłada powstanie muzeum na usypanym w tym celu wzgórzu. Z utworzonego tak amfiteatru widoczne będą m.in. rekonstrukcje Bitwy Warszawskiej.
Częścią projektu jest zespół dwóch stumetrowych masztów upamiętniających bitwę i stulecie niepodległości.Pomysł projektu polega na połączeniu przestrzeni pola Bitwy w Ossowie z budynkiem filii Muzeum Wojska Polskiego. Na równinie mazowieckiej historyczne miejsce wyznaczone jest dwoma stalowymi Masztami Stulecia wysokości 100 m, umieszczonymi na zamknięciu widokowym dróg prowadzących ze wschodu i zachodu do Ossowa. Maszty zwieńczone są ułańskimi proporcami i flankują łuk 800 metrowej. Alei Zwycięstwa prowadzącej na pagórek wysokości 15 m. Z niego roztacza się widok na cały Park Kulturowy – Wrota Bitwy Warszawskiej. Muzeum Bitwy 1920 r. staje się zwornikiem rozległego założenia krajobrazowo – architektonicznego. Skarpy i amfiteatr z trybunami ziemnymi pozwalają obserwować kilkunastu tysiącom widzów rekonstrukcję historyczne lub oglądać spektakle „światło i dźwięk”. Projekcje plenerowe pozwalają przywrócić temu miejscu skalę globalnego polskiego zwycięstwa 1920 roku.
O przedsięwzięciu możemy czytać na głównej stronie www.ossow1920.pl – LINK